1430-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN503L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE
In-Stock: 7946
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'