1332-14-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-14-1-0500-001-1-TS-ND
1175-1332-14-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-14-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLK FEET
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/0.0150" Black 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.101" (2.57mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C