1332-14-1-0500-012-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-14-1-0500-012-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-14-1-0500-012-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/0.0150" Gray 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.101" (2.57mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C