HP-CWS-R06-200-N
DigiKey Part Number
59-HP-CWS-R06-200-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HP-CWS-R06-200-N
Description
HEAT PIPE ROUND 6 OD 200MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Category
Power - Cooling
69.0W @ 200mm
Manufacturer
Boyd Laconia, LLC
Wick Type
Sintered
Packaging
Bulk
Length
7.874" (200.00mm)
Part Status
Active
Diameter
0.236" (6.00mm) OD
Type
Heat Pipe
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C