SRU8045A-3R5Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU8045A-3R5Y |
Description | FIXED IND 3.5UH 5A 25 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5 A 25mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRU8045A-3R5Y Models |
Category | DC Resistance (DCR) 25mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 12 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 4-SMD |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 5A | Base Product Number |