CFS-.80/1.50
DigiKey Part Number
3M161086-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-.80/1.50
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#3)
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Constant Force Spring For Cable, Wires
Category
Accessory Type
Constant Force Spring
Manufacturer
3M
For Use With/Related Products
Cable, Wires
Packaging
Bulk
Features
Diameter - 0.80" ~ 1.50" (20.30mm ~ 38.10mm)