CFS-1.50/3.00
DigiKey Part Number
3M161088-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-1.50/3.00
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#5)
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Constant Force Spring For Cable, Wires
Category
Accessory Type
Constant Force Spring
Manufacturer
3M
For Use With/Related Products
Cable, Wires
Packaging
Bulk
Features
Diameter - 1.50" ~ 3.00" (38.10mm ~ 76.20mm)