CFS-1.00/2.20
DigiKey Part Number
3M161087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-1.00/2.20
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#4)
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Constant Force Spring For Cable, Wires
Category
Accessory Type
Constant Force Spring
Manufacturer
3M
For Use With/Related Products
Cable, Wires
Packaging
Bulk
Features
Diameter - 1.00" ~ 2.20" (25.40mm ~ 56.00mm)