JMR0324D15
DigiKey Part Number
1470-JMR0324D15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMR0324D15
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 3.5W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 117mA, 117mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
JMR0324D15 Models
Category
Power (Watts)
3.5 W
Mfr
Voltage - Isolation
5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
83%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
0.96" L x 0.58" W x 0.43" H (24.4mm x 14.7mm x 10.8mm)
Enable, Active High
Voltage - Output 2
-15V
Current - Output (Max)
117mA, 117mA