WM4PD-2-18.5-S
DigiKey Part Number
5849-WM4PD-2-18.5-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM4PD-2-18.5-S
Description
POWER DIV 4 WAY 2-18.5 GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 2 GHz ~ 18.5 GHz Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 15dB, Imbalance (Typ) 3° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
0.9dB
Frequency
2 GHz ~ 18.5 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 15dB, Imbalance (Typ) 3°
Size / Dimension
3.000" L x 2.000" W x 0.380" H (76.20mm x 50.80mm x 9.70mm)