WM2PD-2-18-S
DigiKey Part Number
5849-WM2PD-2-18-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM2PD-2-18-S
Description
POWER DIV 2 WAY 2-18GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 2 GHz ~ 18 GHz Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 16dB, Imbalance (Typ) 2° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
0.5dB
Manufacturer
Werbel Microwave LLC
Frequency
2 GHz ~ 18 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 18dB, Return Loss (Typ) 16dB, Imbalance (Typ) 2°
Packaging
Retail Package
Size / Dimension
2.250" L x 1.000" W x 0.380" H (57.20mm x 25.40mm x 9.70mm)