ICM1812ER121V
DigiKey Part Number
541-ICM1812ER121VTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ICM1812ER121VCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ICM1812ER121VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICM1812ER121V
Description
CMC 3A 2LN 120 OHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 3A DCR 50mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz