TEN 15-4823WI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
XP Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 500mA, 500mA 18V - 75V Input
TEN 15-4823WI
DigiKey Part Number
TEN15-4823WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEN 15-4823WI
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TEN 15-4823WI Models
Category
Current - Output (Max)
500mA, 500mA
Mfr
Power (Watts)
15 W
Series
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Not For New Designs
Features
Remote On/Off, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
86%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)