B57236S0121M000
DigiKey Part Number
495-6645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57236S0121M000
Description
ICL 120 OHM 20% 1.5A 11.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±20% 1.5 A 0.453" (11.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57236S0121M000 Models
Category
R @ 25°C
120 Ohms
Manufacturer
TDK
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
1.5 A
Packaging
Bulk
Diameter
0.453" (11.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)