NNENCLJNNY-10.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 50
Datasheet
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
NNENCLJNNY-10.000000
DigiKey Part Number
1664-NNENCLJNNY-10.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNENCLJNNY-10.000000
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
350mA
Size / Dimension
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)