NNENCLJNNF-10.000000
DigiKey Part Number
1664-1591-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNENCLJNNF-10.000000
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
350mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)