TG-APC94-150-150-0.25-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
t-Global Technology
In Stock: 85
Datasheet
Thermal Pad Red 150.00mm x 150.00mm Square
TG-APC94-150-150-0.25-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC94-150-150-0.25-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC94-150-150-0.25-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Packaging
Box
Color
Red
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
4.0W/m-K