LI98-150-150-0.25
DigiKey Part Number
1168-LI98-150-150-0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI98-150-150-0.25
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH WHT
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 150.00mm x 150.00mm Square Adhesive - Both Sides
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Shape
Square
Outline
150.00mm x 150.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0100" (0.254mm)