TG-APC93-20-20-2.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-APC93-20-20-2.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-APC93-20-20-2.0-0
Description
THERM PAD 20MMX20MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 20.00mm x 20.00mm Square
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
2.0W/m-K