TG-A3500-25-25-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-25-25-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-25-25-3.0
Description
THERM PAD 25MMX25MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 25.00mm x 25.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
25.00mm x 25.00mm
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.5W/m-K