TG-A6200-20-10-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-20-10-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-20-10-1.0
Description
THERM PAD 20MMX10MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 20.00mm x 10.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 10.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K