TG-A4500-20-20-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-20-20-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-20-20-1.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM PURP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 20.00mm x 20.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Purple
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.5W/m-K