TG-A1780-40-40-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1780-40-40-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1780-40-40-0.5
Description
THERM PAD 40X40MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 40.00mm x 40.00mm Square
Category
Outline
40.00mm x 40.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Conductivity
17.8W/m-K