CDR7D28MNNP-100NC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDR7D28MNNP-100NC |
Description | FIXED IND 10UH 2.5A 53.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 2.5 A 53.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 53.8mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±25% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |