CDPH4D19FNP-6R8MC
DigiKey Part Number
308-1318-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1318-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1318-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH4D19FNP-6R8MC
Description
FIXED IND 6.8UH 3.02A 50 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Inductor 3.02 A 50mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)