CDPH4D19FNP-220MC
DigiKey Part Number
308-1313-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1313-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1313-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH4D19FNP-220MC
Description
FIXED IND 22UH 1.44A 135 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 1.44 A 135mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
540mA
DC Resistance (DCR)
135mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)