0630CDMCCDS-3R3MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0630CDMCCDS-3R3MC |
Description | FIXED IND 3.3UH 8.4A 22 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 8.4 A 22mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0630CDMCCDS-3R3MC Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 11.4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 22mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |