CDR7D28MNNP-220NC
DigiKey Part Number
308-1323-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1323-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1323-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR7D28MNNP-220NC
Description
FIXED IND 22UH 1.6A 120 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 1.6 A 120mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.65A
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±25%
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)