CDPH4D19FNP-100MC
DigiKey Part Number
308-1311-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1311-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1311-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH4D19FNP-100MC
Description
FIXED IND 10UH 2.32A 65 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 2.32 A 65mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)