SFM210-LPSE-S20-ST-BK
SFM210-LPSE-S20-ST-BK
SFM210-LPSE-S20-ST-BK
DigiKey Part Number
S9264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFM210-LPSE-S20-ST-BK
Description
CONN HDR 20POS 0.039 GOLD PCB
Detailed Description
20 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.083" (2.10mm)
Part Status
Active
Contact Length - Post
0.094" (2.40mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1A