SCTH90N65G2V-7 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
STMicroelectronics
In Stock: 748
Datasheet
MFR Recommended
STMicroelectronics
In Stock: 994
Datasheet
N-Channel 650 V 90A (Tc) 330W (Tc) Surface Mount H2PAK-7