ESDA25P35-1U1M
DigiKey Part Number
497-16913-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-16913-1-ND - Cut Tape (CT)
497-16913-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA25P35-1U1M
Description
TVS DIODE 22VWM 41VC 1610
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
41V Clamp 35A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 1610
EDA/CAD Models
ESDA25P35-1U1M Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1400W (1.4kW)
Series
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
2-UDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
23.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41V