SO-1615-05-01-01
DigiKey Part Number
612-SO-1615-05-01-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-1615-05-01-01
Description
HEX STANDOFF #4-40 ALUM 16.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded #4-40 Aluminum 0.636" (16.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SO-1615-05-01-01 Models
Category
Threaded/Unthreaded
Threaded
Mfr
Gender
Female, Female
Series
Screw, Thread Size
Packaging
Bag
Between Board Height
0.636" (16.15mm)