SEAF-50-05.0-L-08-2-A-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SEAF-50-05.0-L-08-2-A-K-TR |
Description | CONN HD ARRAY RCPT 400P SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 400 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SEAF-50-05.0-L-08-2-A-K-TR Models |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) |
Connector Type High Density Array, Female | Mated Stacking Heights 7mm, 8mm, 8.5mm, 11.5mm, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm |
Number of Positions 400 | Height Above Board 0.199" (5.05mm) |
Pitch 0.050" (1.27mm) | Base Product Number |