CL32B106KLULNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 15,970
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 827
Datasheet
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B106KLULNNF
DigiKey Part Number
CL32B106KLULNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KLULNNF
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B106KLULNNF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)