CC1210KKX7RGBB106 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1210KKX7RGBB106 |
Description | CAP CER 10UF 35V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1210KKX7RGBB106 Models |
Category | Voltage - Rated |
Mfr | Temperature Coefficient |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |