RPE-7.000-1001-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-7.000-1001-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-7.000-1001-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 7KHZ 10MM
Detailed Description
7 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.394" Dia (10.00mm) 800 Ohms
Impedance
800 Ohms
Capacitance @ Frequency
13000pF @ 100Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
7 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p