RPE-6.500-1502-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-6.500-1502-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-6.500-1502-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 6.5 KHZ 15MM
Detailed Description
6.5 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.591" Dia (15.00mm) 400 Ohms
Impedance
400 Ohms
Capacitance @ Frequency
12000pF @ 100Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
6.5 kHz
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p