RPE-2.500-2001-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-2.500-2001-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-2.500-2001-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.5 KHZ 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.787" Dia (20.00mm) 500 Ohms
Impedance
500 Ohms
Capacitance @ Frequency
35000pF @ 100Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
2.5 kHz
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p