RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TR
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
48 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RH100-48.000-8-F-1015-EXT-TR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)