OX4128A-D3-0.5-20.000-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4128A-D3-0.5-20.000-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4128A-D3-0.5-20.000-3.3
Description
XTAL OSC 20.0000MHZ 3.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.803" L x 0.500" W (20.40mm x 12.70mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.590" (14.99mm)