OX4114A-D3-1-12.800-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4114A-D3-1-12.800-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4114A-D3-1-12.800-3.3
Description
XTAL OSC OCXO 12.8MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
12.8 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.575" L x 0.382" W (14.60mm x 9.70mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)