PAL6374.121HLT
DigiKey Part Number
553-PAL6374.121HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PAL6374.121HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PAL6374.121HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAL6374.121HLT
Description
FIXED IND 120NH 71A 0.45 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Unshielded Inductor 71 A 0.45mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.45mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
66A