ANT3216LL11R2400A
DigiKey Part Number
311-4591-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4591-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4591-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT3216LL11R2400A
Description
RF ANT 2.45GHZ CER PATCH SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ Ceramic Patch Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
6.5dB
Series
Gain
3.68dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Applications
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz