ANT3216LL11R2400A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT3216LL11R2400A |
Description | RF ANT 2.45GHZ CER PATCH SLDR |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | Return Loss 6.5dB |
Series | Gain 3.68dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 1 W |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz) | Height (Max) 0.047" (1.20mm) |
Frequency (Center/Band) 2.45GHz | Applications Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ |
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz | Base Product Number |