NB3N200SDG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Clock Buffer/Driver IC 1:1 200 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
NB3N200SDG
DigiKey Part Number
NB3N200SDGOS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NB3N200SDG
Description
IC CLK BUFFER 1:1 200MHZ 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
NB3N200SDG Models
Category
Output
LVCMOS, LVDS
Manufacturer
onsemi
Frequency - Max
200 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Buffer/Driver
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)