L225J100KE
DigiKey Part Number
L225J100KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L225J100KE
Description
RES CHAS MNT 100K OHM 5% 225W
Detailed Description
100 kOhms ±5% 225W Wirewound Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
±260ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Resistance
100 kOhms
Size / Dimension
1.126" Dia x 10.500" L (28.60mm x 266.70mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
225W