S22L0C-P04MPH0-820S
DigiKey Part Number
1907-S22L0C-P04MPH0-820S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22L0C-P04MPH0-820S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S22L0C-P04MPH0-820S Models
Current Rating (Amps)
12A
Number of Positions
4
Voltage Rating
650V
Cable Opening
0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C