S22L0C-P04MPH0-520S
DigiKey Part Number
1907-S22L0C-P04MPH0-520S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22L0C-P04MPH0-520S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.2,SER.L,4P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S22L0C-P04MPH0-520S Models
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Mfr
Color
Silver
Series
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Strain Relief
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
12A
Number of Positions
4
Voltage Rating
650V
Shell Size - Insert
2
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C