S22K0C-P07MPH0-800S
DigiKey Part Number
1907-S22K0C-P07MPH0-800S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22K0C-P07MPH0-800S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.2,SER.K,7P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S22K0C-P07MPH0-800S Models
Current Rating (Amps)
12A
Number of Positions
7
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C